Nad tundsid, et nende suurus aitas meeste seksuaalseid edusamme ära hoida

  • Post author:
  • Post category:blog

Nad tundsid, et nende suurus aitas meeste seksuaalseid edusamme ära hoida

Lõdva regulatsiooniga (võrreldes traditsiooniliste retseptiravimitega) tundub silmapilgutus ja noogutus. Kui me tõesti tahaksime seda pingul hoida, ei annaksime patsientidele valikuvabadust osta nii palju kui nad tahavad – rohkem, kui nad kunagi oma isiklikuks raviks vajaksid. Californias saate iga päev astuda apteeki ja osta piisavalt umbrohtu, et suitsetada väike põlisküla. Kui me ausalt tahtsime marihuaanat reguleerida – kui me seda teeksime tõsiselt arvasin, et see on meie riigi rahanduse piisav kasutamine – me näeksime ette kindlad kogused ja piiraksime uuesti täitmist, nagu me teeme narkootiliste ja amfetamiinide, penitsilliini ja rasestumisvastaste tablettidega. Muidugi, marihuaana ravitoime olemus ei sobi tavapäraseks doseerimiseks, kuid me leiaksime viisi, kuidas tõhusalt individualiseerida. Praegune süsteem on kõike muud kui sanktsioonid "ümbersuunamine," nii heas kui halvas.

ALLIKAS: täielik uuring, "Meditsiiniline marihuaana kasutamine noorukite seas ainete kuritarvitamise ravis," kirjeldab ka teisi suundumusi meditsiinilise marihuaana tarvitamisel nende noorukite seas. See avaldatakse ajakirjas Ameerika Laste- ja Noortepsühhiaatria Akadeemia ajakiri.

*See pole tegelik peatükk Carnegie raamatus. Ta ei soovita mingil viisil inimesi narkootikumidega sundida. Aga see on suurepärane lugemine.

Füüsiliselt atraktiivseid omadusi võib mõjutada meie vahetu keskkonna kontekst.

Kalyan02/Flickr

PROBLEEM: Aegadel ja kohtades, kus vähe ressursse on kergesti kättesaadavad, on suure keha suurusega kadedus ja soov, kuna see tähistab rikkust ja turvalisust. Mõned uuringud on samuti näidanud, et ähvardavatel olukordadel on sarnane mõju meie arusaamale füüsilisest atraktiivsusest, suuremad, "küps" organid, mis esindavad jõudu, kontrolli ja sõltumatust. Selles uuringus vaadeldi seda teist nähtust lähemalt, katsetades, kas stressi tekitavad olukorrad mõjutavad naiste keha suurust, mida mehed peavad atraktiivseks.

Stressijuhtimine võib aeglustada hulgiskleroosi progresseerumist, oleme kallutatud rasvunud inimeste vastu – isegi kui nad saavad õhukese tõestuse, et me seksuaalselt objektiseerime naisi

MEETOD: Kaheksakümmend üks heteroseksuaalset meessoost kolledži üliõpilast võeti aineks ja pooled sattusid kolledži üliõpilase jaoks ühele stressirohkeimale olukorrale: näilikule töövestlusele. Pärast seda, kui nende ja mitmete muude tegevuste tõttu oli nende psühholoogilise stressi tase tõusnud, paluti neil hinnata nende füüsilise atraktiivsuse alusel kümmet pilti naistest, kelle keha suurus oli kõhnunud kuni rasvunud. Ressursside nappuse teooria kontrollimiseks paluti neil hinnata, kui näljased nad katse ajal olid.

TULEMUSED: Suurim füüsiliselt atraktiivseks peetud naine oli stressirohke grupi puhul oluliselt suurem kui kontrollrühma künnise raske otsa naine. Kõrgema KMI -ga naised said stressirühma liikmetelt üldiselt kõrgema atraktiivsuse hinnangu kui kontrollrühma liikmed. Stressis osalejatel oli lai valik kehatüüpe, mida nad pidasid atraktiivseks, kuid ainult seetõttu, et nad kaldusid suuremate KMI -de poole – rühmade vahel ei olnud erinevust selles, kui atraktiivseks nad pidasid kõige õhemaid naisi.

KOKKUVÕTE: Kui nad on stressis, leiavad Briti kolledži poisid, et raskemad naised on atraktiivsemad kui muidu. See viitab sellele, et meie eelistused füüsilise atraktiivsuse osas varieeruvad vastavalt meie vahetule emotsionaalsele kontekstile.

Täielik uuring, " Psühholoogilise stressi mõju meeste otsustele naiste keha suuruse kohta," avaldatakse ajakirjas PLoS-ONE.

Seal on meem, mis on suunatud aastatuhande katarsisele ja mida nimetatakse vana majanduse Steveks. See on pildiseeria 70ndate lõpu teismelisest, kes on arvatavasti nüüd keskealine mees, mis mõnitab mõningaid sõnumeid, mida millenniumlased ütlevad, et nad kuulevad vanematelt põlvkondadelt, ja näitab, miks nad on sügavalt jankad. Vana majanduse Steve lõpetab kooli ja saab kohe tööle. Vana majandusega Steve töötas ülikoolis läbi, sest õppemaks oli 400 dollarit. Ja nii edasi.

Quickmeme

Nüüd võime sellesse nimekirja lisada veel ühe: vana majandusega Steve sõi peaaegu iga päev McDonald’sis ja tal oli ikkagi kuidagi 32-tolline vöökoht.

MemeGenerator.net

Hiljuti ajakirjas Obesity Research avaldatud uuring & Kliiniline praktika näitas, et tänapäeval on täiskasvanutel raskem säilitada sama kaalu kui 20–30 aastat tagasi, isegi samal toidukogusel ja treeningul.

Autorid uurisid 36 400 ameeriklase toitumisandmeid aastatel 1971–2008 ja 14 419 inimese kehalise aktiivsuse andmeid aastatel 1988–2006. Nad rühmitasid andmekogumid kokku toidu ja aktiivsuse, vanuse ja KMI järgi.

Nad leidsid väga üllatava korrelatsiooni: 2006. aastal sööb inimene sama koguse kaloreid, võtab samas koguses makrotoitaineid nagu valk ja rasv ning kasutab sama palju kui samaealine 1988. aastal. KMI, mis oli umbes 2,3 punkti kõrgem. Teisisõnu, tänapäeval on inimesed umbes 10 protsenti raskemad kui 1980ndatel, isegi kui nad järgivad täpselt samu toitumis- ja treeningkavasid.

“Kui olete 25 -aastane, peate kaalutõusu vältimiseks sööma isegi vähem ja treenima rohkem kui vanemad.”

“Meie uuringutulemused näitavad, et kui olete 25 -aastane, peate kaalutõusu vältimiseks sööma isegi vähem ja treenima rohkem kui vanemad,” ütles Toronto Yorki ülikooli kinesioloogia ja terviseteaduse professor Jennifer Kuk. avaldus. “Siiski näitab see ka muid konkreetseid muutusi, mis aitavad kaasa ülekaalulisuse suurenemisele peale dieedi ja treeningu.”

Kuid need muud muudatused võivad olla veel hüpotees. Intervjuus pakkus Kuk välja kolm erinevat tegurit, mis võivad tänapäeval täiskasvanutel kõhnamaks jääda.

Esiteks puutuvad inimesed kokku rohkemate kemikaalidega, mis võivad kaalutõusu esile kutsuda. Pestitsiidid, leegiaeglustid ja toiduainete pakendites sisalduvad ained võivad kõik muuta meie hormonaalseid protsesse ning muuta keha kehakaalu tõstmise ja säilitamise viisi.

Teiseks on retseptiravimite kasutamine dramaatiliselt kasvanud alates 1970ndatest ja 80ndatest. Prozac, esimene kassahitt SSRI, ilmus 1988. aastal. Antidepressandid on praegu USA -s üks enim välja kirjutatud ravimeid ja paljud neist on seotud kaalutõusuga.

Lugege järelmeetmeid

Lugejad vastavad Olga teosele

Lõpuks arvavad Kuk ja teised uuringu autorid, et ameeriklaste mikrobioomid võisid 1980ndate ja praeguste vahel kuidagi muutunud olla. On hästi teada, et teatud tüüpi soolebakterid muudavad inimese kehakaalu tõusule ja ülekaalulisusele vastuvõtlikumaks. Ameeriklased söövad rohkem liha kui paar aastakümmet tagasi ning paljusid loomset päritolu tooteid töödeldakse kasvu soodustamiseks hormoonide ja antibiootikumidega. Kogu see liha võib muuta soolestiku baktereid esialgu peenel viisil, kuid aja jooksul lisandub. Kuk usub, et oma osa võib olla ka kunstlike magusainete levikul.

Asjaolu, et ameeriklaste kehakaalu mõjutavad tänapäeval tegurid, mis ei sõltu neist, on Kuki sõnul märk sellest, et ühiskond peaks olema igat tüüpi inimeste suhtes lahkem.

“Rasvunud inimeste vastu on tohutu kaalujälg,” ütles ta. “Neid hinnatakse laiskadeks ja eneseimetlejateks. See pole tõesti nii. Kui meie uuringud on õiged, peate sööma veelgi vähem ja treenima veelgi rohkem ”, et olla sama kaalus kui teie vanemad olid teie vanuses.

Harjutusosa on ehk üks valdkond, kus Old Economy Steve’il pole eeliseid. Liikmelisus ühes 1987. aasta uues spordikeskuses maksaks umbes 2800 dollarit aastas tänaste dollaritena ja see maksab ka täna.

Christine White oli oma esimesele dieedile minnes juba teismeline. Koolis oli ta mullitav ja lahke, auväärne õpilane, kes oli sukeldunud sotsiaalsetesse põhjustesse. Aga kodus raseeris ta oma toitu hoolikalt.

Kui ta oli 14 -aastane, tekkis tal buliimia. Puhastamist oli oma pere eest lihtsam varjata kui seletada, miks ta ei söö. Kõige pimedamatel hetkedel kirjutas ta oma mured sinise joonega päevikusse.

“Kui ma nüüd toitu söön, tunnen end süüdi,” kirjutas ta 14-aastase ümara skriptiga. “Mulle ei meeldi teiste inimeste ees süüa.”

Kolledžiõpilasena lõpetas ta oksendamise, kuid sööb pidevalt üle. Süsivesikud olid tema karg. “Kui mul on stress, laske mul pugeda Tostitose kotti,” ütles White, kes kannab hüüdnime Cissy. Ta kühveldaks peotäis teravilja suhu või keeda ja sööks tohutul hulgal pastat.

Ta ei mõistnud täielikult, mis teda liigsesse joob, kuid tal oli üks idee – kogemus, mida ta hilisemates ajakirjades nimetas „minu põrguks” ja „minu saladuseks”.

Kui White oli imik, hakkas tema ema kohtuma endast 26 aastat vanema mehega ja ta elas perega kuni White oli 10 -aastane. Kuigi kõrvalistele inimestele tundus ta kena, oli kasuisa White’i sõnul suures osas töötu ja tal oli pahameel jada. “Ta oli selline tüüp, kes piiksus tänaval kõndivate ilusate naiste peale,” ütles ta, “isegi kui lapsed olid autos.”

Kodus oli tema ebaküpsusel pahaendeline element, ütles White. Pärast seda, kui White oli duši all käinud, tegi ta mitu korda alasti tema ees paraadi, et ta saaks teda “üle vaadata”. Yahtzee mängude ajal sundis ta teda kauem süles istuma, kui oli mugav. Ta haaras ta tagant ja tegi flirtivaid kommentaare. Aeg -ajalt pistis ta tasku maiuspala ja meelitas teda seda püüdma.

“Ma teadsin, et mulle ei meeldi see, mis toimub,” ütles ta, “aga ma ei teadnud, mis on sobiv.”

Tema teismelise jaoks oli White’i keha kuritegelik. “Tundsin, et olen alati toiduga võitluses,” ütles ta. “Ma lihtsalt mõtlesin, et see keha tuleb taltsutada. See tekitab kohutavaid asju. ”

Üks 57 000 naise analüüs näitas, et need, kes lapsena kogesid füüsilist või seksuaalset väärkohtlemist, olid kaks korda suurema tõenäosusega toidusõltuvuses.

Nii kohutav kui White’i lugu on, on see levinud laste seas väärkoheldud inimeste seas. Teadlased leiavad üha enam, et lisaks sügavate emotsionaalsete armide jätmisele muudab lapsepõlve seksuaalne väärkohtlemine toidu sageli ohvrite kinnisideeks. Paljud, nagu valge, kalduvad sööma. Teised kaaluvad deseksualiseerumiseks meelega, lootuses, et see, mis nendega lapsepõlves juhtus, ei kordu enam kunagi.

White’i puhul ei toonud ülesöömine kaasa ülekaalulisust – tema kehakaal oli vahemikus umbes 118 naela kuni 175. Kuid uuringud näitavad, et üldiselt võib lapsepõlves seksuaalne kuritarvitamine olla ülekaalulisuse ja ülekaalulisuse peamine ennustaja täiskasvanueas. Veelgi olulisem on see, et eksperdid ütlevad, et see häiriv seos viitab sellele, et söömishäiretega patsiente on viljatu ravida ilma võimaliku lapsepõlvetrauma esmalt uurimata.

* * *

1985. aastal saabus 28-aastane naine nimega Patty San Diegosse kehakaalu langetamise kliinikusse, mida haldas Kaiser Permanente. Kliinik oli mõeldud inimestele, kes olid ülekaalulised 60–600 naela. Patty palus abi programmi juhtivalt Vincent Felittilt. Patty kaalus 408 naela. Vähem kui aastaga oli ta 276 neist tühja kõhuga dieedil maha jätnud.

“Me mõtlesime:” Noh, meil on see probleem ilmselgelt lakkunud, “ütles Felitti mulle hiljuti. “Meist saab siin maailmakuulus ennetava meditsiini osakond.”

Patty jäi mõneks nädalaks oma uuele kaalule. Siis võttis ta vähem kui kuu ajaga tagasi 37 naela – see saavutus nõuab iga päev rohkem kui 4000 liigset kalorit. Patty süüdistas seda unes kõndimises, öeldes, et kuigi ta elas üksi, oli ta hommikul ärganud köögi poole, mis oli kaetud avatud kastide ja purkidega.

Felitti uskus tema unesöömislugu, kuid küsis temalt: „Miks see nüüd algas? Miks mitte viis aastat tagasi? Miks mitte 10 aasta pärast? “

Patty ütles, et ta ei tea. Kui Felitti teda surus, ütles ta, et tööl on mees, kes on palju vanem ja abielus. Pärast kaalu kaotamist tegi ta talle komplimendi ja tegi talle ettepaneku.

Felitti vaidles vastu, et kuigi seksuaalsed edusammud olid arusaadavalt ebameeldivad, tundus äärmine kaalutõus kummalise vastusena.

Siis paljastas Patty, et vanaisa hakkas teda vägistama, kui ta oli 10 -aastane.

Lühikese aja jooksul võttis Patty kogu kaalu tagasi ja seejärel mõne.

Patty lugu andis vihje, miks peaaegu pooled Felitti rasvunud patsientidest langesid kaalulangetusprogrammist välja. Ta küsitles rohkem neid patsiente ja leidis, et 55 protsenti tunnistas lapsepõlves seksuaalset väärkohtlemist. Sarnaselt Pattyga sisenesid paljud tema programmi, salenesid ja kogunesid kohe uuesti.

Koos Robert Andaga haiguste tõrje ja ennetamise keskustes jätkas Felitti ka lapsepõlvekogemuste uuringut, mis jahtis üldise elanikkonna raskete kasvatuste mõju. Uuring lõi raamistiku nimega ACE Score ehk kõigi traumaliikide summa, mida inimene võis lapsepõlves kogeda – alates vanemate lahutusest, lõpetades vaesuse ja lõpetades füüsilise ja seksuaalse väärkohtlemisega.

Naised ütlesid, et suuremana tundsid nad end füüsiliselt koormavamana. Nad tundsid, et nende suurus aitas meeste seksuaalseid edusamme ära hoida.

Mida rohkem on inimesel ACE -sid, seda suurem on risk haigestuda igasugustesse haigustesse. Kuus ACE-d suurendavad näiteks süstivate narkootikumide kuritarvitamise riski 4600 protsenti. Kuigi mõned inimesed arendavad vastupanuvõimet varajaste ebaõnnestumiste suhtes, leidsid Felitti ja Anda, et väärkohtlemise ohvrite võime ilma ravita “tagasi põrkuda” on märkimisväärselt ülehinnatud.

“Asjad, mis sind ei tapa, võivad sind tugevamaks muuta,” ütles Felitti. Kuid kui nad jäävad aadressita, võivad nad „jõuda punkti, kus nad muutuvad üle jõu https://wwwtooteulevaade.top/ ja hävitavad teid”.

* * *

Valge kasuisa kolis lõpuks välja, kuid ta tegi teda siiski ettevaatlikuks, kui nad suhtlesid. Tema avamängud tõusid, kuna White kaotas noorukieas kaalu. Ta saatis talle kaarte ja ütles, et ta peaks olema modell. “See oli minu jaoks lihtsalt vastik,” ütles ta.

White’i kasuisa on sellest ajast alates surnud, kuid tema tekitatud hädad tekkisid tema varase täiskasvanuea pärast. 1985. aastal, kui ta oli 18 -aastane, tunnistas ta oma ajakirjale, et tal on probleeme oma poiss -sõbraga vahekorras olemisega. “Ma olen nii külm,” kirjutas ta.

Ta ei saaks normaalset seksuaalelu enne 40ndate eluaastat. Ülikoolis nuttis ta peaaegu iga päev ja ärkas õudusunenägude ja tagasivaadetega.

Eksperdid ütlevad, et seksuaalne kuritarvitamine on üks halvimaid ebasoodsaid kogemusi ja ka üks kõige tõenäolisemalt teisi elustressoreid.

“On halb, kui teil on ainet kuritarvitav vanem või vaimuhaige vanem, keda ei ravita,” ütles Chapel Hilli Põhja-Carolina ülikooli psühhiaatriaprofessor Frank Putnam ja teine ​​silmapaistev lapsepõlvehäirete uurija. “Kõigist [ACE -dest] tundub seksuaalne kuritarvitamine olevat kõige kahjulikum. See kehtib eriti naiste kohta. ”

“Seksuaalne kuritarvitamine on reetmine,” lisas ta. “See toimub usaldusväärsete pereliikmete ja hooldajate käe all.”

Putnami ja teiste uuringud on näidanud, et seksuaalselt väärkoheldud naised kannatavad tõenäolisemalt mitmesuguste näiliselt mitteseotud vaimsete ja füüsiliste tervisehäirete, sealhulgas enneaegse puberteedi ja kooliprobleemide all.